Halil Sylejmani: Gazeta “Bota sot”, një dritare e fuqishme e afirmimit të vlerave kombëtare

Atletika

Halil Sylejmani: Gazeta “Bota sot”, një dritare e fuqishme e afirmimit të vlerave kombëtare

Nga: K.G. Më: 26 qershor 2022 Në ora: 12:19
Halil Sylejmani

Halil Sylejmani, president i Federatës së Atletikës së Kosovës, thotë se gazeta “Bota sot” gjithmonë i ka përcjellur aktivitetet e atletikës dhe e ka promovuar në mënyrën më të mirë. 

Sylejmani e uron 27 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”, duke thënë se është dritare e fuqishme e informimit të ngjarjeve të atletikës dhe sportit në përgjithësi.

“Uroj në radhët të parë 27 vjetorin e gazetës kombëtare “Bota sot”, gazetë që pandërprerë raporton për rezultatet dhe sukseset e atleteve dhe atletëve tanë.

Gazetë që promovon atletikën për të arriturat në garat vendore, mbarëkombëtare e ndërkombëtare. 

Është një dritare e fuqishme e afirmimit të vlerave kombëtare sportive posaçërisht të mbretëreshës së sporteve.
‘Bota sot’ gjithmonë e ka kryer misionin e saj me përkushtim në të mirë të sportit, po ashtu ka luftuar pamëshirshëm edhe dukuritë negative.

Është një medium shembull për të gjitha mediat e shkruara, se si informohet opinioni me lajme të shpejta e të sakta, paanshëm e me një profesionalizëm.

Është gazetë që i jep shpirt edhe sportit të atletikës, duke i pasqyruar aktivitetet saja, qoftë të federatës qoftet atletëve dhe klubeve sportive Uroj 27 vjetorin e gazetës “Bota sot””, uron Sylejmani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat