Zijadin Kryeziu: Asnjë përfaqësues i ekipit olimpik nuk është prezent

Atletika

Zijadin Kryeziu: Asnjë përfaqësues i ekipit olimpik nuk është prezent

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 13:33
Zijadin Kryeziu

Ish selektori i kombëtares së Kosovës në atletikë, ZIjadin Kryeziu, trajneri i KA Rogana, kritikon që përfaqësuesit olimpik të Kosovës nuk morën pjesë në mbledhjen teknike të Lojërave Mesdhetare.  

“Deri sa po mbahet mbledhja teknike e Atletikës në lojërat Mediterane në Oran të Algjerisë, asnjë përfaqësues i ekipit olimpik nuk është prezent, nuk keni faj se mbledhja teknike nuk është e rëndësishme për ju edhe pse aty duhet të bëhen konfirmimet finale e diskutohen gjëra të rëndësishme për eventin në fjalë.

Me rëndësi është me qenë pjesë e ekipit tjerat janë të dorës së dytë, a ka Dema kali ka sa kg i bartë s’ka rëndësi me rëndësi Dema ka kali”, ka shkruar Kryeziu.

Kosova përfaqësohet me katër atletë në Lojërat Mesdhetare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat