Gega kualifikohet për në finale

Atletika

Gega kualifikohet për në finale

Më: 16 korrik 2022 Në ora: 20:40
Gega kualifikohet për në finale

Luiza Gega kualifikohet për në finale në garën që po zhvillohet në SHBA!

Luiza Gega kualifikohet për në finalen e garës së 3 000 metrave me pengesa në Kampionatin Botëror të atletikës që po zhvillohet në SHBA.

Gega doli në vendin e tretë në baterinë e dytë me kohën 9’14”91, vetëm 62 të qindat larg rekordit kombëtar.

Finalja është të enjten herët në mëngjes.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat