Atletja më e mirë shqiptare: Mezi pres te vrapoj me vajzat më të shpejta të botës 

Atletika

Atletja më e mirë shqiptare: Mezi pres te vrapoj me vajzat më të shpejta të botës 

Nga: K. G. Më: 17 korrik 2022 Në ora: 19:33
Luiza Gega

Atletja Luiza Gega është e lumtur që është në finale të Kampionatit Botëror, që po zhvillohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Atletja shqiptare synon të arrijë me të mirën në disiplinën 3.000 metra me pengesa 

“Hera ime e dytë në një finale Botërori dhe jam kaq e lumtur që ja dola përsëri.

Finalja do të jetë në datën 20 në orën. 19:45 (ora lokale)

Mezi pres te vrapoj me vajzat më të shpejta të botës në këtë disiplinë”, ka shkruar Gega në profilin e saj në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat