Tirron Mamusha krenar që dominoi Gjysmë Maratonën: Fitore me rëndësi

Atletika

Tirron Mamusha krenar që dominoi Gjysmë Maratonën: Fitore me rëndësi

Nga: Kemajl Goca Më: 9 gusht 2022 Në ora: 14:47
Tirron Mamusha

Atleti nga Gjakova, Tirron Mamusha, ka treguar përformancën e tij në Gjysmë Maratonën Lin – Pogradec, me gjatës të shtegut 21.1 kolometra. 

Ai tha se është një fitore shumë më rëndësi në “Enkelana Marathon”. 

Synimet e tija janë sukseset e radhës. 

Image

Tirron Mamusha në vend të parë

Mamusha po përgatitet edhe për disa gara të shtigjeve të gjata.

 “Ka qenë garë shumë e bukur dhe kam pasur përformancë shumë të bukur ku prej kilometrit 2-të kam vrapuar i vetëm.

Është një fitore shumë më rëndësi për mua.

Synoj rezultate dhe suksese të radhës”, - thotë Mamusha.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat