Përfaqësim historik për Kosovën nga Erzen Zyberaj

Atletika

Përfaqësim historik për Kosovën nga Erzen Zyberaj

Nga: K. G. Më: 27 gusht 2022 Në ora: 22:17
Erzen Zyberaj

Atleti Erzen Zyberaj ka bërë paraqitje dinjitoze Ultra maratonën 100 kilometra në Berlin të Gjermanisë.

Garuesi ynë lartësoi Kosovën në këtë garë të jashtëzakonshme. 

“Atleti Erzen Zyberaj në Kampionatin Botëror të Ultra maratonën 100km Berlin 2022.

Atleti Kosovar Erzen Zyberaj ka  përfaqësuar Kosovën në Kampionatin Botëror në Ultra maratonën 100km që u mbajt në Berlin të Gjermanisë.

Atleti ynë bëri një paraqitje të mirë në këtë kampionat, ky përfaqësim ishte historike për Kosovën. 

Shpresojmë shumë se në garat e ardhshme atleti Erzen Zyberaj do tregoj performancë edhe më të mirë”, njofton Federata e Atletikës së Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat