Muhamet Ramadani shkëlqen, i argjendtë në Lojërat Mesdhetare U23! Sylejmani e uron

Atletika

Muhamet Ramadani shkëlqen, i argjendtë në Lojërat Mesdhetare U23! Sylejmani e uron

Nga: K. G. Më: 10 shtator 2022 Në ora: 19:46
Ramadani

Atleti i Kombëtares së Kosovës, Muhamet Ramadani, shkëlqen në Lojërat Mesdhetare U23, duke arritur medaljen e argjendtë.

Edhe një hera Ramadani tregoi cilësitë e tij në hedhjen e gjylës, kësaj radhe në Lojërat Mesdhetare në Itali. 

“Muhamet Ramadani, i argjend në "Lojërat Mesdhetare U23 Championship.

Ramadani bëri edhe rekord shtetëror me rezultat 19.13 metra”, njofton Federata e Atletikës së Kosovës. 

Kryetari i federatës, Halil Sylejmani, përgëzon Ramadanin për suksesin e madh, duke thënë se është një fitore jo vetëm për atletikën por edhe për sportin në përgjithësi të Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat