Shabani i gëzohet suksesit të madh të Muhamet Ramadanit

Atletika

Shabani i gëzohet suksesit të madh të Muhamet Ramadanit

Nga: K. G. Më: 10 shtator 2022 Në ora: 21:28
Shabani i gëzohet suksesit

Trajneri i Kombëtares së Kosovës, Shaban Ramadani, është i lumtur për suksesin e atletit të tij, Muhamet Ramadani, i cili sot u stolis me medalje të argjendtë në Kampionatin Mesdhetar U-23, që po mbahet në Itali.

Shabani tha se është krenar me Muhametin, ndryshe është djali i tij. një sukses i madh për talentin e Kosovës, nënkampion i Kampionatit Mesdhetar U23. 

“Sot në garat e Kampionatit Mesdhetar U23, performuam ashtu si pritëm.

Me medalje të argjendtë! 

Jam mjaft i gëzuar që dy targetet qe i kemi pas për këtë vit i arritëm me sukses.

Në Kupën e Europës, si dhe sot po ashtu me medalje në garat mesdhetare.

Vazhdojmë në vitin 2023”, ka shkruar Shaban Ramadani në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat