Sylejmani përgëzon Muhamet Ramadanin për suksesin e madh në Kampionatin Mesdhetar 

Atletika

Sylejmani përgëzon Muhamet Ramadanin për suksesin e madh në Kampionatin Mesdhetar 

Nga: K. G. Më: 14 shtator 2022 Në ora: 21:18
Sylejmani përgëzon Ramadanin për suksesin e madh në Kampionatin Mesdhetar 

Atleti i disiplinës teknike, Muhamet Ramadani, është krenari e mbretëreshës së sporteve dhe në përgjithësi sportit të Kosovës.

Ramadani është fitues i medaljes së argjendtë në Kampionatin Mesdhetar U23, që i mbajt ditë më parë në Itali.

Presidenti i Federatës së Atletikës së Kosovës, Halil Sylejmani, njeriu që po bën më të mirën për mbretëreshën e sporteve, sot e ka pritur Muhamet Ramadanin me trajnerin Shaban Ramadanin, duke i përgëzuar për suksesin e madh në Kampionatin mesdhetar. 

Image

“Kryetari Halil Sylejmani ka pritur në takim Atletin Muhamet Ramadani 

Muhameti fitoi medaljen e argjend në hedhjen e gjyles me rezultat 19.13 metra, përveç medaljes së fituar theu rekordin e Kosovës.

Kryetari Halil Sylejmani e përgëzoi Muhametin për suksesin e arritur në Kampionatin e 4-të Mesdhetar U23, që u mbajt në Pescara të Italisë më 10/11.09.2022, derisa e inkurajoi që të vazhdojë të punojë dhe të arrijë suksese edhe në garat ardhshëm vendore dhe ato ndërkombëtare

Në takim ishte edhe trajneri i tij Shaban Ramadani dhe anëtari i Bordit të FAK-ut Adrian Mazreku”, thuhet në njoftimin e federatës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat