Vdes ish sportisti i njohur i Kosovës 

Atletika

Vdes ish sportisti i njohur i Kosovës 

Nga: Kemajl Goca Më: 1 tetor 2022 Në ora: 12:24
Ismet Abazi

Dje ka ndërruar jetë në moshën 71-vjeçare ish atleti i mirënjohur i Kosovës, Ismet Abazi. Lajmi bëhet i ditur nga familjarët e Abazit. 
Varrimi i të ndjerit bëhet sot në orën 13.00.

I pikëlluar për vdekjen e tij është edhe ish futbollisti i Prishtinës, Ejup Mehmeti. 

“Lajmin i rëndë për vdekjen e Ismet Abazit e mora unë dhe familja me shqetësim shpirtëror.

Image

Abazi gjatë një gare

Ishe mik i ne te gjithë vëllezërve. I sinqertë.

Me mua na lidhi Mbretëresha e sporteve - atletika ku vraponim dhe përfaqësonim Kosovën në garat Federative.

Por ti nuk njohe kufij dhe arrite në reprezentacionit e ish  Yu dhe. Ishe atleti më i mirë shqiptar i të gjitha kohërave”, ka shkruar Mehmeti në profilin e tij në facebook.

Kosova humb edhe një sportist. Kosova është më e varfër edhe për një ish sportist të dëshmuar.

"Njoftojmë se varimi I Ismet Shaban Abazit do të bëhet sot (të shtunën) me kohen e drekës në ora 13:00 në varezat e qytetit në Arbëri", ka shkruar Afrim Abazi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat