Kryeziu dhe Hajdari shkëlqejnë në Gjevgjeli

Atletika

Kryeziu dhe Hajdari shkëlqejnë në Gjevgjeli

Nga: K.G. Më: 6 nëntor 2022 Në ora: 12:31
Kryeziu dhe Hajdari

Atletët e kombëtares së Kosovës, Astrit Kryeziu dhe Musa Hajdari, shkëlqejnë në garën që u zhvillua në Gjevgjeli të Maqedonisë së Veriut.

Anëtarët e klubit Rogana dominuan në disiplinat e tyre duke e zënë vendin e parë. 

Kryeziu doli i parë në pesë kilometra në garën “Gjevgjelia 2022”. 

Po ashtu edhe Hajdari dominoi në 10 kilometra dhe arriti i pari në cak. 

“Faleminderit për përkrahjen e vazhdueshme sponzorit ‘Brickosshpk’, KA Rogana. Vazhdojmë!”, ka shkruar Kryeziu në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat