Kinezi vrapoi një maratonë për tre orë e gjysmë duke pirë duhan gjatë gjithë kohës

Atletika

Kinezi vrapoi një maratonë për tre orë e gjysmë duke pirë duhan gjatë gjithë kohës

Më: 15 nëntor 2022 Në ora: 19:04
Kinezi

Dihet mirë se efektet e duhanit në mushkëri dhe në pjesën tjetër të trupit janë shumë negative, por pavarësisht kësaj, një maratonist kinez vrapoi një maratonë në qytetin e Gendos teksa pinte cigare.

Vrapuesi i njohur me pseudonimin Xha Chen u shfaq në faqet e para të gazetave lokale dhe shumë shpejt fotot e tij duke ndezur cigare në mes të garës vërshuan rrjetet sociale kineze.

Në rrjetin Weibo, Chen fitoi një popullaritet të madh dhe organizatorët e garës festuan arritjen e tij duke i dorëzuar atij një certifikatë për përfundimin me sukses të garës.

Chen përfundoi i 574-ti në total nga afro 1500 konkurrentë, me një kohë prej 3 orë, 28 minuta dhe 45 sekonda.

Kjo nuk është hera e parë që vrapuesi 50-vjeçar nga Guangzhou filmohet duke pirë duhan gjatë një maratonë.

Fotot e tij duke vrapuar me një cigare në dorë u shfaqën që në vitin 2018 në maratonën e Guangzhou, të cilën ai e vrapoi për 3 orë 36 minuta, dhe një vit më vonë Xiamen, të cilën Chen e përfundoi në 3 orë 32 minuta.

Chen është gjithashtu një ultra-maratonist dhe një nga anekdotat që lidhen me të, edhe pse e pa verifikuar, është se ai pi duhan vetëm kur vrapon.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat