Dana White pati një bisedë private me Khabib, tregon se a do rikthehet në UFC

Boksi

Dana White pati një bisedë private me Khabib, tregon se a do rikthehet në UFC

Më: 16 janar 2021 Në ora: 21:56
Dana White

Dana White ka mbajtur një bisedë private me Khabib Nurmagomedov dhe ka treguar mundësinë e rikthimit të tij në divizion.

Dana White ka treguar më në fund se a do të rikthehet Khabib Nurmagomedov në UFC, pas një takimi që pati me rusin.

“Bazikisht ajo çka ndjen ai, është se ai ka përmbushur të gjitha ato që ka për tu arritur, por ai më tha se do të shikoj duelet ndërmjet Portier dhe McGregor dhe nëse shoh se këta djem japin diçka të veçantë, atëherë unë do të rikthehem dhe të luftoj me ta”, tha White.

Sipas White, Khabib do të rikthehet nëse njëri nga luftëtarët “ia mbush syrin”.

Pritet të shihen luftërat e fundit, dhe me gjasë Khabib do të rikthehet në UFC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat