Lajm i keq për McGregorin

Boksi

Lajm i keq për McGregorin

Më: 26 janar 2021 Në ora: 12:47
Lajm i keq për McGregorin

Conor McGregor mund të jetë jashtë oktagonit për gjashtë muajt e ardhshëm si rezultat i nokautit që i bëri Dustin Poirier. 

Irlandezi u nokautua për herë të parë në karrierën e tij MMA të dielën e kaluar në duelin e tyre në UFC 257. ‘Diamond’ e nokautoi atë në raundin e dytë.

Në fakt, pas luftës McGregor u largua nga Etihad Arena Abu Dhabi duke çaluar dhe me paterica dhe tha se goditja e kundërshtarit të tij në gju ia shkatërroi plotësisht këmbën dhe nuk ishte ndjerë ashtu kurrë më parë. 

MMA tv, i cili është organi zyrtar i Shoqatës së Komisioneve të Boksit, ka konfirmuar për MixedMartialArts se McGregor është ndaluar për gjashtë muaj nga aktivitetet në UFC.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat