Khabib befason

Boksi

Khabib befason

Më: 23 shkurt 2021 Në ora: 13:20
Khabib befason

Kampioni i botës në peshën e lehtë, rusi Khabib Nurmagomedov, 29 fitore e 0 humbje në kafaz, ka folur edhe një herë për të ardhmen e tij.

Pasi ka hedhur poshtë çdo mundësi për të dueluar ndaj Conor McGregor dhe Tony Ferguson, rusi u shpreh se ka një emër që e motivon për t’u rikthyer në kafaz.

“Emri i Georges st-Pierre vërtet më motivon, pasi është një legjendë. Emri i tij me tërheq dhe ngacmon, por gjithçka është e mbyllur. Ai është 40 vjeç. Le ta lëmë mënjanë në jetën e tij si ish-kampion i tërhequr. Jam i sigurt se edhe unë i pëlqej shumë atij si qënie njerëzore”, tha Khabib.

“Georges është padyshim përfaqësuesi më i denjë i arteve marciale mikse.

Por mendoj se është më mirë të thonë se janë GSP (Georges st-Pierre) dhe Khabib dy emra ikonë”, tha Khabib Nurmagomedov.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat