McGregor fyen babain e Khabib, më pas ...

Boksi

McGregor fyen babain e Khabib, më pas ...

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 13:50
McGregor fyen babain e Khabib, më pas ...

Sërish polemika mes Conor McGregor dhe Khabib Nurmagomedov, dy prej ikonave të arteve marciale mikse. Pas deklaratës së rusit, që “e mira gjithnjë e mund djallin”, koment që erdhi pas fitores së Dustin Poirier ndaj Conor McGregor në eventin UFC-264, ka ardhur replika e irlandezit.

“Covid është i mirë dhe babai është djall?”, ka qenë deklarata e McGregor në rrjetet sociale, pyetje që irlandezi ua drejtonte fansave të tij. Postim që më pas është hequr nga ish-kampioni i dyfishtë i botës.

Khabib Nurmagomedov humbi babain e tij një vit më parë si pasojë e pandemisë Covid-19, pasi u infektua me koronavirus. Asokohe, McGregor shprehu ngushëllimet e tij për babain e rusit, duke e vlerësuar për arritjet e tij si trajner.

“Conor është një njeri fals. Ky është mendimi im”, tha Khabib për ESPN. “Disa muaj më parë ne e pamë se sa i mirë që ishte, por tani e pamë sërish. Është njeri fals. Siç ka thënë edhe Dustin, ai njeri është si një qese me m*t. Kemi të dy të njëjtin mendim”, tha Khabib.

Khabib dhe Conor kanë dueluar në eventin UFC-229, në vitin 2018, me rusin që fitoi me “submission”. Pas asaj sfide nisi një sherr masiv në kafaz dhe jashtë tij mes stafeve të dy sportistëve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat