Dueli për titull!

Boksi

Dueli për titull!

Më: 25 shtator 2021 Në ora: 14:22
Dueli për titull!

Florian Marku mbrëmjen e sotme do ta ketë ndeshjen më të rëndësishme të karrierës deri më tani në boksin profesionist. “Dinamiti” kuqezi do ta sfidojë rumunin Maksim Prodan në duelin e peshave të mesme që vlen titullin kampion në federatën IBFI.

Sfida do të zhvillohet në stadiumin e Totenhemit në Londër, teksa eventi do të kulmojë me kryendeshjen Joshua-Usyk.

Ditën e djeshme, Marku dhe rivali i tij bënë edhe peshimin, ku fillimisht pati një alarm se 28-vjeçari shqiptar ishte mbi peshë, por që më pas vetë boksieri sqaroi se gjithçka ishte në rregull. Pas peshimit, luftëtari shqiptar shkruan:

“Kam ëndërruar për ndeshje dhe stadiume të tilla gjithë jetën. Nesër (sot) është ndeshja, një ndeshje ku të gjitha ëndrrat e mia do fillojnë të bëhen realitet. Veç Zoti e di sa kam punuar për këto ditë, tani është fillimi dhe titulli i parë për mua në boks”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat