Afrim Majanci: Referimi në përgjithësi ka qenë katastrofë në Kampionatin e Kosovës në boks

Boksi

Afrim Majanci: Referimi në përgjithësi ka qenë katastrofë në Kampionatin e Kosovës në boks

Nga: Kemajl Goca Më: 12 tetor 2021 Në ora: 14:50
Afrim Majanci: Referimi në përgjithësi ka qenë katastrofë në Kampionatin e Kosovës në boks

Legjenda e boksit, Afrim Majanci, kontribuesi i madh i viteve të 90-ta (1991-1999), i cili sfidoi pushtuesin serb, aktualisht anëtar i Bordit të Federatës së Boksit të Kosovës, kritikon ashpër referimin në Kampionatin e Kosovës në boks, që u mbajt me 1-3 tetor në Mitrovicë.

Ish boksieri i gjeneratës së artë të Prishtinës, trajneri i spikatur, e quan referim katastrofë në Mitrovicë.  
Majanci është i shokuar nga referimi. 

“Respekt për dy boksierët të cilët i përgëzoj për boksin e treguar janë shumë talentë.

Referimi në përgjithësi ka qenë katastrofë, do referë nuk i kisha lanë as afër sallës e jo më me referu.

Sa i përket meçit Shala - Maliqi referët gabuan se më i mirë ka qenë Maliqi”, komenton Majanci.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat