Darko Stoshiq mbetet gojëhapur me Serbinë: A është e mundur kjo me Kosovë

Boksi

Darko Stoshiq mbetet gojëhapur me Serbinë: A është e mundur kjo me Kosovë

Nga: Kemajl Goca Më: 20 tetor 2021 Në ora: 17:30
Darko Stoshiq mbetet gojëhapur me Serbinë: A është e mundur kjo me Kosovë

Shumë polemika ka në Serbi para Kampionatit Botëror në boks, që fillon me 24 tetor dhe përfundon me 6 nëntor.

Ngjarja më e madhe botërore mbahet në palestrën “Arena” në Beograd.

Në Serbi ka shumë polemika me paraqitjet se si do të duken medaljet.

Image

Kështu shkruan ky farë Stoshiqi

Aty është paraqitur edhe harta e këtij shteti. Serbët janë të frustruar, ka polemika të ashpra, ndër ta ka reaguar edhe luftëtari i MMA-së. Darko Stoshiq.    

“A është e mundur kjo!

Harta e Serbisë pa Kosovën në medaljet e Kampionatit Botëror të boksit që po mbahet në Serbi?”, shkruan Stoshiq.

Ky farë Stoshiqi e di mirë se Kosova është shtet i njohur ndërkombëtarisht, por mendësia e tij është e kohës së kryekasapit Sllobodan Millosheviq.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat