Ka 3 opsione për vendin e takimit

Boksi

Ka 3 opsione për vendin e takimit

Më: 11 nëntor 2021 Në ora: 11:46
Ka 3 opsione për vendin e takimit

Pranverën e ardhshme do të zhvillohet revanshi i peshave të rënda në boks, mes ukrainasit Oleksandr Usyk dhe britanikut Antonio Joshua.

Në duelin e zhvilluar në fund të shtatorit, Usyk fitoi me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj Joshuas, duke i marrë titujt kampionë (IBF, WBA, WBO).

Alexander Krasyuk, menaxheri i Usyk-ut, tha se brenda këtij viti do të saktësohet data dhe vendi se ku do të zhvillohet sfida e dytë.

“Kemi 3 opsione për vendin e sfidës: Britania e Madhe, Ukraina dhe Lindja e Mesme. Sa më shpejt saktësojmë vendin aq më shpejt vendosim edhe për datën.

Ne duam të takohemi sa më shpejt me menaxherin e Joshua për të diskutuar. Mendoj se brenda këtij viti do të kemi mbyllur gjithçka dhe boksierët të nisin përgatitjen. Do të jetë një tjetër sfidë e madhe”, u shpreh menaxheri i Usyk, i pamposhtur në karrierën e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat