Florian Marku i habit të gjithë me këtë pamje

Boksi

Florian Marku i habit të gjithë me këtë pamje

Nga: Kemajl Goca Më: 21 nëntor 2021 Në ora: 15:50
Florian Marku i habit të gjithë me këtë pamje

Boksieri Florian Marku e ka mbrojtur titullin e kampionit në versionin IBF, duke e mposhtur francezin Jorick Luisetto.

Është interesant se Marku në asnjë mënyrë nuk u tremb, shpesh herë i ka hapur edhe krahët para rivalit!

Një pamje e rrallë siç shihet në foto, Marku e shikon me neveri rivalin, e cila lë shumë për të kuptuar, se aspak nuk frikësohej.   

Marku luftoi për tetë runde dhe me vendim të gjyqtarëve ngadhënjeu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat