Vdes kick-boksieri i famshëm, ky ishte mesazhi i tij i fundit

Boksi

Vdes kick-boksieri i famshëm, ky ishte mesazhi i tij i fundit

Nga: Kemajl Goca Më: 22 dhjetor 2021 Në ora: 13:32
Vdes kick-boksieri i famshëm, ky ishte mesazhi i tij i fundit

Kick-boksieri i famshëm belg, Frederic Sinistra, ka ndërruar jetë nga pasojat e shkaktuara nga koronavirusi.

Frederic Sinistra, 41 vjeç, ai ishte në formë dhe gjendje të mirë kur u infektua me koronavirus. Simptomat ia përkeqësuan papritur gjendjen dhe ai përfundoi në spital.

Ai kishte marrë pneumoni dhe pati postuar një foto në rrjetet sociale me mesazhin: “Do të kthehem një mijë herë më i fortë!”.

Megjithatë, ai vdiq tre ditë pas këtij njoftimi. Trajneri i tij zbuloi se ai ishte një kundërshtar i madh i vaksinimit dhe masave të qeverisë për pandemi. Ai as nuk ka dashur të qëndrojë në spital, por është larguar nga institucioni me kërkesën e tij për t'u trajtuar i vetëm në shtëpi.

Fatkeqësisht, gjendja e tij u përkeqësua papritur dhe ai ndërroi jetë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat