Pse McGregor trajtohet në mënyrë speciale?

Boksi

Pse McGregor trajtohet në mënyrë speciale?

Më: 28 dhjetor 2021 Në ora: 12:09
Pse McGregor trajtohet në mënyrë speciale?

White e ka konsideruar McGregor si një prej luftëtarëve që ka bërë më së shumti për sportin e UFC, duke qenë i gatshëm për secilën luftë që nga dita e parë.

“Kur ne filluam këtë gjë ky djalosh ishte në rritje – dhe besoni jam përballur me shumë luftëtarë. ‘Kjo luftë nuk është për mua, ashtu-kështu’, por ky djalosh nuk bënte kështu”, ka thënë Dana.

“Kur Jose Aldo u tërhoq në vitin 2015, ai tha më sillni kë të doni. Do të punoj. Kur të gjeni zgjidhjen, më tregoni. Dhe lufta me Nate Diaz, një tjetër luftë që nuk u bë për të dhe ai tha, ‘mirë, le të përballem me Diaz”, shtoi tutje White.

“Conor McGregor ka qenë ai djalosh që nga dita e parë kur erdhi në këtë kompani. Kështu që, për të gjithë ata që thonë se ky djalosh merr trajtim special, ai është special”, ishin fjalët e presidentit të UFC.

Conor McGregor është kthyer së fundmi në një gjendje mjaft të mirë fizike dhe pritet të jetë gati për meçin e radhës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat