Caktohet ora e varrimit të Xhevdet Pecit

Boksi

Caktohet ora e varrimit të Xhevdet Pecit

Nga: Kemajl Goca Më: 11 maj 2022 Në ora: 11:30
Caktohet ora e varrimit të Xhevdet Pecit

Nesër pritet të varroset Xhevdet Peci në fshatin Zhazhë të Mitrovicës.

Trupi i pajetë i Xhevdet Pecit pritet çdo moment të arrijë nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

“Nesër në orën 16.30 në fshatin Zhazhë të Mitrovicës, i jepet lamtumira e fundit legjendës së boksit, Xhevdet Peci.

Kjo është konfirmuar edhe nga familjarët”, tregon për gazetën "Bota sot" Zahir Shabani, ish boksier i gjeneratës së artë. 

Në këto momente janë duke zhvilluar një takim edhe zyrtarët e Federatës së Boksit të Kosovës me ish boksierët e gjeneratës së artë të Prishtinës, në lidhje me mbajtjen e mbledhjes komemorative.

Xhevdet Peci pas një infarkti ka ndërruar jetë në moshën 67 vjeçare të hënën që e lamë pas në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat