Momente nga varrimi i legjendës Xhevdet Peci

Boksi

Momente nga varrimi i legjendës Xhevdet Peci

Nga: K.G. Më: 12 maj 2022 Në ora: 22:11
Momente nga varrimi i legjendës Xhevdet Peci

Sot pas orës 17.00, në fshatin Zhazhë të Mitrovicës, iu dha lamtumira e fundit legjendës së boksit të Kosovës, Xhevdet Peci.

Në varrim morën pjesë shumë qytetarë, ku ishte i pranishëm edhe kampioni olimpik në vitin 1984 dhe nënkampion olimpik në vitin 1988, ish mundësi i mirënjohur “Shaban Tërstena. 

Trajneri i futbollit, Qerim Shaqiri, është i pikëlluar me humbjen e mikut të madh, mbretin e ringut Xhevdet Pecin.

Image

“Sot ne fshatin Zhazhë, aty ku u lind boksieri legjendar, Xhevdet Peci, perveç shumë personaliteteve me ne ishte dhe fituesi i Lojërave Olimpike, ish mundësi Shaban Tërstena.

Image

Të qoftë i lehtë dheu o ‘grushti i hekurt’”, ka shkruar Shaqiri në profilin e tij në facebook.

Image

Momente nga varrimi i legjendës Xhevdet Peci

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat