Nokaut i frikshëm

Boksi

Nokaut i frikshëm

Më: 15 maj 2022 Në ora: 15:29
Nokaut i frikshëm

Gore e feston ditëlindjen e 39-të me nokaut në debutimin e tij në boksin profesionist!

Frank Gore bëri debutimin e tij në boksin profesionist në ditëlindjen e tij të 39-të dhe arriti fitoren e parë me një goditje të egër me nokaut.

Gore, 39 vjeç, ishte bashkëngjarja kryesore e Gamebred Boxing të së shtunës që u zhvillua në Biloxi, Mississippi. 

Atij i duheshin vetëm katër raunde për ta siguruar fitoren.

Edhe pse kjo ishte ndeshja e parë e boksit profesionist për Gore, ai kishte luftuar tashmë në një ndeshje jozyrtare kundër ish – yllit të NBA , Deron Williams në dhjetor 2021 në kartën Jake Paul kundër Tyron Woodley 2. 

Ishte një betejë argëtuese që përfundoi me fitoren e Williams.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat