Arritje madhështore

Boksi

Arritje madhështore

Më: 17 maj 2022 Në ora: 12:02
Arritje madhështore

Arritje madhështore. Donjeta Sadiku ka siguruar medaljen botërore në Kampionatin Botëror të Boksit, që po mbahet në Stamboll të Turqisë.

Boksierja jonë mundi Wu Shih-yi të Taipeit, në çerekfinalen e kategorisë -60 kg.

Sadiku do t’i sjell medaljen e parë botërore Kosovës nga sporti i boksit, grupmosha për seniore.

I urojmë shumë fat dhe suksese në rrugën drejt medaljes së artë.

Në gjysmëfinale, ajo do të përballet me amerikanen, Shakiyla Rashida Ellis. Meçi zhvillohet nesër (e mërkurë), prej orës 18:00.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat