Ndeshen dy repera ne ring

Boksi

Ndeshen dy repera ne ring

Më: 19 maj 2022 Në ora: 11:10
Ndeshen dy repera ne ring, njeri eshte Bözeman nga Prizreni

Te shtunën ne Hamburg te Gjermanisë do te zhvillohet nje event i madh ku do te paraqiten edhe dy boksier shqiptar me prejardhje nga Kosova Edison Demaj e James Kraft.

Ajo qe është speciale ne ketë mbrëmje është një moment interesant ku ndeshjen kryesore ne ring do ta kenë dy repera te njohur, ku njeri është shqiptar, Bözemann nga Prizreni vs. Sinan-G. Ndryshe, ky duel ka ngritur nje interesim mjaft te madhe tek fansat dhe pritet qe palestra Edel-Optics Arena ne Hamburg te jete e stërmbushur.

Nga ana tjeter, promotori Ismail Otto na njofton se pret fitore edhe nga shqiptaret ne ketë event. “Edison Demaj (The__Illyrian) dhe James Kraft jone dy shqiptaret tjerë te Kosovës qe marin pjese ne ketë Event.

Për Edisonin është një meqë shume i veçan se mbas kësaj fitore ka mundësin me bosku për një titull te madh”, tha promotori i Universum Boxpromotion - Özen Otto për portalin per sporte luftarake “ArenaRing”. Ndryshe ky event do te përcjellët edhe nëpërmjet kanalit te youtubes – live stream „Universum Boxing“.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat