Shevchenko fitore mes drithërimave

Boksi

Shevchenko fitore mes drithërimave

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 12:40
Shevchenko fitore mes drithërimave

Luftëtarja venezueliane Valentina Shevchenko ka mbrojtur sot titullin kampion bote në peshën “flyweight” (pesha 53-57kg), në eventin UFC-275 zhvilluar në Singapor.

Ajo mposhti me vendim jo-unanim brazilianen Taila Santos, në një duel me shumë rivalitet dhe emocione.

Dy nga gjyqtarët i dhanë fitoren Shevchenko (49-46, 48-47), ndërsa njëri për Santos (48-47).

Kjo e fundi i bëri një start të mirë duelit në kafaz, duke vënë në vështirësi kampionen e botës. Gjithsesi, Shevchenko (23 fitore e 3 humbje), arriti ta përmbysë situatën dhe fitojë.

Santos (19 fitore e 2 humbje) shpresoi deri në fund me strategjinë e saj, por me sa duket ajo s’mjaftoi për të ndalur Shevchenko, që shijon një tjetër triumf, duke qenë ajo mbretëresha e këtij Divizioni. Pas raundit të parë, Shevchenko u tregua më e kujdesshme dhe e meritoi fitoren.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat