Nokauton keq kundërshtarin

Boksi

Nokauton keq kundërshtarin

Më: 12 qershor 2022 Në ora: 12:56
Nokauton keq kundërshtarin

Daniel Dubois e ka nokautuar kundërshtarin Trevor Bryan në rundin e katërt të shtunën në Miami për ta marrë rripin e artë në peshat e rënda në WBA ‘regular’.

Ky është versioni më i ulët i kurorës WBA, i cili në përgjithësi nuk konsiderohet si titull i vërtetë i kampionit botëror, pasi të vërtetin e mban ukrainasit Oleksandr Usyk, i cili e kishte mundur Anthony Joshuan.

SIdoqoftë, kjo nuk e zbeh performancën impresionuese që e shfaqën dy boksierët mbrëmë, ku Dubois fitoi në diellin e Amerikës.

Meçi filloi me dominimin e Dubois në raundet e para.

Nga ana tjetër, Bryan ishte më aktiv në raundin e parë, ndërsa më pas veç mbrohej, para se të përfundonte në dysheme.

Dubois e nisi doniminim që në raundin e tretë dhe e dinte se fitorja ishte afër.

Ai më pas me një goditje të fuqishme me të majtën e plandosi në dysheme kundërshtarin.

Tash, 24 vjeçari shpreson që t’i hapën rrugët për t’u përballur me boksierë të njohur.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat