E papritur! SHBA nuk lejon në territorin e saj kampionin, kjo është arsyeja 

Boksi

E papritur! SHBA nuk lejon në territorin e saj kampionin, kjo është arsyeja 

Më: 18 qershor 2022 Në ora: 17:37
E papritur! SHBA nuk lejon në territorin e saj kampionin, kjo është arsyeja 

SHBA i ka ndaluar Tyson Furyt që të shkelë në territorin e saj, për shkak të lidhjeve që mendohet se ai ka me Daniel Kinahan, një prej promotorëve të tij, i cili mendohet se është kreu i një organizate kriminale ndërkombëtare.

Mediat britanike kanë raportuar se 33-vjeçarit i ndalohet të udhëtojë drejt SHBA për shkak të Kinahan, i cili është sanksionuar dhe është shpallur në kërkim nga amerikanët.

”Nuk është çështje që më përket mua dhe unë nuk përfshihem në bizneset e të tjerëve.

Fakti që unë kam një foto me të, nuk më bën një kriminel”, ishte komenti i Fjurit dy muaj më parë, kur u pyet rreth faktit që ish-promotori i tij tashmë ishte një person i kërkuar nga drejtësia në SHBA.

Thuajse e gjithë familja Kinahan është në listën e zezë të SHBA që ka lëshuar urdhër-arresti për pjesëtarët e saj dhe ofron shpërblim deri në 5 milionë dollarë për informacione që çojnë në kapjen e tyre.

Emri i Furyt nuk del në asnjë nga dokumentet hetimore të publikuara deri tani, por ky vendim i SHBA tregon se kampioni i peshave të rënda vazhdon të mbajë lidhje me irlandezin e shumëkërkuar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat