Debutim ëndrrash

Boksi

Debutim ëndrrash

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 12:25
Debutim ëndrrash

Sfida e parë në ring për “showgirl” e njohur italian Elisabetta Canalis është për t’u mbajtur mend. Në moshën 43-vjecare, ajo debutoi në sportin e kickboxing, duke fituar me vendim unanim ndaj Rachele Muratori.

Edhe pse ajo zhvillonte për herë të parë një duel të tillë, me kokore e doreza, dukej sikur Canalis ishte një veterane në këtë sport. Një duel të cilin ajo e nisi mes shumë emocionesh, por që në fund e mbylli me një fitore të merituar.

Ajo shoqërohej në këtë sfidë nga bashkëshorti i saj Brian Perri, vajza e saj Skyler Eva si dhe trajneri Angelo Valente, ish-kampion bote në këtë sport. Të shumtë edhe miqtë që e mbështetën e që më pas festuan me Canalis këtë triumf.

Të gjithë ishin kuriozë për të parë ish-velinën e njohur të ekranit në një aventurë të re dhe ajo nuk zhgënjeu. Canalis ishte më konkrete në ring se rivalja e saj 21-vjecare, sidomos në betejën nga afër, duke patur një ritëm të mirë.

Madje Canalis mund ta mbyllte sfidën më herët, në fundin e raundit të dytë (3 të tillë në total nga 90 sekonda secili), por ra këmbana që sinjalizonte fundin e raundit. “Kisha uri për ta fituar këtë sfidë dhe ia dola mbanë. Ishte argëtuese dhe jam në 100% të formës”, tha Canalis.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat