Genc Nuza gjyqtar kryesor në dy ndeshje kualifikuese për Evropianin U19

Boksi

Genc Nuza gjyqtar kryesor në dy ndeshje kualifikuese për Evropianin U19

Më: 18 shtator 2022 Në ora: 19:02
Genc Nuza

Genc Nuza gjyqtar kryesor në dy ndeshje kualifikuese për Evropianin U19.

Gjyqtarët vazhdojnë të tregohen të suksesshëm në garat evropiane.

Pasi javën e kaluar ishin të deleguar në ndeshjen e Ligës së Konferencës, Gent – Shamrock Rovers, Genc Nuza si gjyqtar kryesor dhe Granit Hyseni, si gjyqtar anësor, do ta ndajnë drejtësinë në turneun kualifikues për Euro 2023 për kombëtaret e grupmoshave 19-vjeç, që zhvillohet në Rumani. Në këtë turne krahas Rumanisë marrin pjesë edhe Austria, Letonia dhe Lituania.

UEFA e ka vlerësuar gjyqtarin Nuza, duke ia besuar ndeshjen kryesore të grupit, atë ndërmjet Rumanisë dhe Austrisë, që zhvillohet më 27 shtator, teksa paraprakisht ai do ta gjykojë edhe ndeshjen ndërmjet Austrisë dhe Lituanisë, që zhvillohet më 21 shtator.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat