Ekipi i Kosovës në boks udhëton nesër drejt Bullgarisë

Boksi

Ekipi i Kosovës në boks udhëton nesër drejt Bullgarisë

Më: 7 dhjetor 2022 Në ora: 11:11
Përballjet do të zhvillohen më datën 9 dhjetor në qytetin Svilengrad të Bullgarisë.

Ekipi i Kosovës në boks do të udhëtojë nesër drejt Bullgarisë për Ligën Nacionale “Gala Mbramje” që është organizuar nga Federata Bullgare e Boksit.

Me këtë turne ekipi jonë i boksit do të përmbyll garat për vitin kalendarik 2022, ndërsa Kosovën do ta përfaqësoj boksieri, Shpejtim Shabani.

Në kuadër të kësaj mbrëmjeje do të boksojnë ekipi i Tigrave dhe ekipi i Ujqërve, ku në këtë të fundit merr pjesë boksieri jonë, Shabani.

Në kuadër të kategorisë 92+ kilogramë, Shabani do të përballet me boksierin bullgar, Jordan Morehon.

Me ekipin kosovar do të udhëtojë edhe trajneri Faton Xhakli dhe gjyqtari ndërkombëtar, Latif Demolli, ku ky i fundit është ftuar për ta ndarë drejtësinë.

Përballjet do të zhvillohen më datën 9 dhjetor në qytetin Svilengrad të Bullgarisë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat