McGregor akuzohet për dhunë

Boksi

McGregor akuzohet për dhunë

Më: 25 janar 2023 Në ora: 12:15
Conor McGregor

Ish-kampioni i dyfishtë i botës në artet marciale mikse, Conor McGregor, është vënë sërish në qendër të akuzave për një ngjarje që ka ndodhur në korrik të vitit 2022. Irlandezi festoi fundjavën e ditëlindjes së 34-t (14 korrik 2022) në Ibiza, Spanjë, ku e kaloi natën në “O Beach Ibiza Club”.

Sipas të dhënave që kanë dalë së fundi, në festë ishte edhe një grua irlandeze 42-vjeçare pa emër, e cila u rrit në të njëjtën lagje me McGregor.

Nga deklarata e saj në polici, McGregor e njohu atë dhe e ftoi në zonën VIP, ku po festonte. Dhe, më vonë, ajo do të merrte pjesë në një festë të vogël në jahtin e McGregor.

Sipas “Ultima Hora”, McGregor befas u bë agresiv me ish-miken e tij të lagjes pas festës gjithë natën. Ai e ofendoi pamjen e saj dhe më pas e goditi në bark dhe mjekër. Pasi ajo ra, ai u hodh mbi të dhe thuhet se tha: “Do që të mbytem, kush mendon se je?” Gruaja ishte aq e frikësuar sa u hodh nga jahti në ujë për të shpëtuar, ku u shpëtua menjëherë nga një varkë e Kryqit të Kuq.

Fillimisht, ajo e identifikoi McGregor si sulmuesin e saj te shpëtuesit e saj, por më vonë thuhet se u tha agjentëve të Gardia Civil se nuk ishte ai dhe se ajo thjesht donte të shkonte në shtëpi. Kjo bëri që Gardia Civil të ndalonte hetimin. Por sot, çështja është rihapur pasi viktima ka paraqitur një kallëzim kundër McGregor në Irlandë.

Kjo nuk është hera e parë që McGregor akuzohet se ka sulmuar dikë. Gjithsesi, përfaqësuesit ligjorë të Conor McGregor, për këtë çështje kanë dhënë një deklaratë:

“Z.McGregor është i palëkundur në mohimin e të gjitha akuzave të bëra nga një mysafir në varkën e tij”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat