Arrestohet Deontay Wilder

Boksi

Arrestohet Deontay Wilder

Më: 2 maj 2023 Në ora: 19:46
Deontay Wilder

Sipas raportimeve të fundit, Deontay Wilder është arrestuar dhe burgosur sot.

Ish-kampioni i peshave të rënda në boks thuhet se është burgosur pasi që një grup i policëve ka gjetur një armë në veturën e tij, raporton KosovaPress.

Ai ishte ndaluar nga policët e LAPD sa ishte duke vozitur veturën e tij Rolls Royce gjatë orës 1:15 pas mesnate në Hollywood.

Sipas “TMZ”, Wilder gjithashtu kishte xhama të errësuar të paligjshëm, ndërsa policët që e kishin ndaluar thanë se ata e kontrolluan veturën e Wilder pasi kishin nuhatur substancë narkotike të llojit marihuanë.

Më pas, policët kishin gjetur edhe armën 9mm në veturën e 37 vjeçarit.

Wilder u arrestua me akuzën e armëmbajtjes pa leje dhe posedimit të lëndëve narkotike.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat