Nipi i Luan Krasniqi shkëlqen, kampion i Gjermanisë

Boksi

Nipi i Luan Krasniqi shkëlqen, kampion i Gjermanisë

Nga: K. G. Më: 24 shtator 2023 Në ora: 11:50
Ardian Krasniqi me dorën lart

Nipi i Luan Krasniqit, Ardin Krasniqi, ka shkëlqyer dhe është kampion i Gjermanisë (BDB).

Boksieri Ardian Krasniqi ka treguar mjeshtri në ring dhe me goditje të forta, duke e detyruar Deniz Altz në rundin e parë që të dorëzoj meçin. 

Meçi u zhvillua në Magdeburg të Gjermanisë. 

Image

Pamje nga meçi

“Lufta e gjashtë, fitorja e gjashtë, plus kampion gjerman. 

Urime për nipin tim Ardian! 

Ai është në një rrugë vërtet të mirë”, ka shkruar Luan Krasniqi në profilin e tij në facebook.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat