Avokatja e Navalnyt, Sobol: Heshtja, frika dhe indiferenca janë shumë të rrezikshme në Rusi

Bota

Avokatja e Navalnyt, Sobol: Heshtja, frika dhe indiferenca janë shumë të rrezikshme në Rusi

Më: 26 janar 2021 Në ora: 23:00
Alexei Navalny

Sot, aleati kryesor politik i Alexei Navalny, Lyubov Sobol, premtoi se ai do të vazhdonte luftën për ta liruar, por edhe të mos kishte frikë nga arrestimi.

Avokati dhe politikani Sobol tha se Fondacioni Navalny për Luftën kundër Korrupsionit do të vazhdojë të punojë, pavarësisht arrestimeve të ndjekësve dhe aleatëve të tyre, për të hapur aktakuza që ende nuk do të vijnë

Sobol është gjithashtu nën hetim për akuzën se ajo pushtoi pronën e dikujt tjetër, por ajo e quajti procesin të rremë, duke shtuar se nuk ka frikë të arrestohet, dhe as nuk ka në plan të largohet nga Rusia.

“Do të ishte e vështirë të thuash që unë jam gati të shkoj në burg, por heshtja, frika dhe indiferenca janë shumë më të rrezikshme”, tha ajo.

Të Shtunën, gati 4,000 njerëz u arrestuan në të gjithë Rusinë në protesta nga aktivistët që kërkonin që Navalny të lirohej nga burgu. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat