Ai bleu një Ferrari të ri për 360 mijë euro – pas gjashtë orësh mbeti vetëm kjo

Bota

Ai bleu një Ferrari të ri për 360 mijë euro – pas gjashtë orësh mbeti vetëm kjo

Më: 19 mars 2021 Në ora: 20:29
Foto nga vendi i ngjarjes

U deshën vetëm gjashtë orë për të shkatërruar Ferrarin e ri.

Një burrë nga Hessen përmbushi ëndrrën e tij për një makinë të shtrenjtë sportive – pak kohë më vonë ajo u prish dhe pasagjeri i tij ishte në spital.

Sipas një raporti të policisë, 43-vjeçari më në fund mori një Ferrari F8 Tributo me 720 kuaj fuqi pas një viti pritje që pagoi të paktën 360,000 euro. Gjashtë orë më vonë, ai pati një aksident në autostradën A5 në të cilën u dëmtua e gjithë pjesa e përparme e makinës.

Një raport i policisë thotë se makina kishte goma verore, kështu që supozohet se kjo, së bashku me shpejtësinë ndoshta të pa rregulluar, ishte shkaku kryesor i aksidentit në rrugën e lagësht.

Pasi shoferi humbi kontrollin, makina goditi një barrierë betoni dhe më pas një minibus.

Ai përfundoi në një parmak, dhe para kësaj ai mbeti pa një rrotë të vetme të pasme.

Shoferi nuk u lëndua në aksident, ndërsa bashkëudhëtari kishte lëndime të rënda dhe përfundoi në spital.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat