Shembet një ndërtesë në veriperëndim të Sirisë, vdes një grua dhe tre fëmijët e saj

Bota

Shembet një ndërtesë në veriperëndim të Sirisë, vdes një grua dhe tre fëmijët e saj

Më: 10 shkurt 2022 Në ora: 12:30
Foto ilustrim

Është shembur një ndërtesë në veriperëndim të Sirisë, ku vdiq një grua dhe tre fëmijët e saj, ndërsa burri i saj dhe tre fëmijët e tjerë mbijetuan.

Këtë e konfirmuan grupi opozitar i Mbrojtjes Civile Siriane, të cilët bënë të ditur se shembja e ndërtesës ndodhi mbrëmë në skajin jugor të qytetit të Idlib të Siria, shkruan AP.

Mbrojtja Civile Siriane, e njohur gjithashtu si “Helmetat e Bardha”, tha se operacionet e shpëtimit në ndërtesën dykatëshe zgjatën rreth katër orë.

Nëna dhe një nga fëmijët e saj u nxorrën të vdekur nga shpëtimtarët, ndërkaq dy fëmijët e tjerë vdiqën pasi u nxorrën, si pasojë e plagëve të marra.

Më vonë gjatë natës, babai dhe tre fëmijët e tjerë u nxorën të gjallë dhe u dërguan në spital për mjekim.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat