Dy britanikë të akuzuar për 'veprimtari mercenare' në territorin separatist të mbështetur nga Rusia në Ukrainën Lindore

Bota

Dy britanikë të akuzuar për 'veprimtari mercenare' në territorin separatist të mbështetur nga Rusia në Ukrainën Lindore

Nga: A.SH Më: 2 korrik 2022 Në ora: 07:13
Foto ilustrim

Britanikët Dylan Healy dhe Andrew Hill janë akuzuar për "veprimtari mercenare" nga hetuesit në territorin e mbështetur nga separatistët në Ukrainën lindore, njoftoi të premten agjencia ruse e lajmeve TASS.

TASS citoi një burim në strukturën e pushtetit të Republikës së vetëshpallur Popullore të Donetskut (DPR) të thoshte se ishin nisur çështje penale dhe ishin ngritur akuza kundër dy burrave sipas nenit 430 të kodit penal të DPR, përcjell Bota sot.

Ai tha se të dy burrat po refuzonin të bashkëpunonin me hetimin.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat