Një peshkaqen sulmoi një grua në Egjipt: Dëshmitarët okularë panë të tronditur skenën e përgjakshme

Bota

Një peshkaqen sulmoi një grua në Egjipt: Dëshmitarët okularë panë të tronditur skenën e përgjakshme

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 14:07
Foto ilustrim

Në Hurghada të Egjiptit, një peshkaqen sulmoi një grua pranë një resorti, duke i kafshuar krahun dhe këmbën.

Shtetasja austriake e plagosur (68) është dërguar menjëherë në spital pas sulmit, por ka ndërruar jetë menjëherë shkaku i humbjes masive të gjakut. Ajo u soll në gjendje shoku dhe mjekët nuk arritën t’i shpëtonin jetën.

Ekipet e shpëtimit u kanë ndaluar turistëve të tjerë të notojnë në vendin ku ka ndodhur tragjedia.

Në videon e sulmit të tmerrshëm që po qarkullon në rrjetet sociale, shihet një grua duke u larë dhe papritur uji rreth saj bëhet i kuq.

Një numër i madh i dëshmitarëve okularë e ndoqën ngjarjen aty pranë, por askush nuk guxoi ta ndihmonte.

Ndryshe, sipas burimeve zyrtare të cituara nga Al Arabiya, viktima është identifikuar si Elizabeth Squire, një banore vendase e cila është e martuar me një shtetas egjiptian.

Në tetor të vitit 2020, një familje ukrainase u bë viktimë e një sulmi peshkaqen. Për më tepër, kjo ndodhi në një vendpushim tjetër popullor të Sharm el-Sheikh. Një nënë dhe një fëmijë po notonin pranë një shkëmbi dhe u përplasën me një peshkaqen. Djali u plagos rëndë dhe u detyrua të amputojë krahun.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat