Ushtari ukrainas ka një mesazh për rusët që po përpiqen ta marrin Bakhmutin

Bota

Ushtari ukrainas ka një mesazh për rusët që po përpiqen ta marrin Bakhmutin

Më: 18 mars 2023 Në ora: 20:41
Ushtari ukrainas

Ushtarët ukrainas po luftojnë dëshpërimisht për ta mbajtur Bakhmutin, qyteti ku po zhvillohen luftimet më të ashpra.

Rusia me muaj të tërë ka punuar për ta uzurpuar këtë qytet.

Në anën tjetër, ushtarët e Ukrainës nuk po dorëzohen e më së miri e dëshmon një video që tregon një luftëtar që thotë se Bakhmuti është Ukrainë.

Në këto pamje ai shihet derisa zbret nga tanku i kamufluar dhe përsëriti gjithashtu frazën e famshme “Lavdi Ukrainës”.

Ukraina mund të nisë një ofensivë pas dy muajsh, sipas autoriteteve vendase. 

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat