Lëndohet Primozh Rogliç

Çiklizëm

Lëndohet Primozh Rogliç

Nga: K.G. Më: 7 shtator 2022 Në ora: 14:21
Lëndohet Primozh Rogliç

Çiklisti slloven, Primozh Rogliç, përfundoi paraqitjet e tij për shkak të pasojave të një lëndimit në fund të etapës së 16-të të garës në Spanjë, bëhet e ditur në rrjetet sociale nga skuadra e tij Jumbo-Visma.

Tridhjetë e dy vjeçari Rogliç pati një rënie të keqe afër fundit të etapën së 16-të të martën.

Krejt i gjakosur dhe i rraskapitur, ai kaloi vijën e finishit në Tomares dhe renditet në vendin e 35-të.

"Fatkeqësisht, Primozh Rogliç nuk do të jetë në etapën e 17-të për shkak të pasojave të djeshme. Faleminderit për të gjitha momentet e mira në Vuelta të këtij viti.

Ne kishim plane të mëdha për ditët në vijim, por fatkeqësisht nuk ishte kështu”, shkruan në klubi ë Twitter.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat