Befasi tjetër e Rejës te Shqipëria?

Futboll

Befasi tjetër e Rejës te Shqipëria?

Më: 17 mars 2021 Në ora: 17:13
Befasi tjetër e Rejës te Shqipëria?

Një tjetër surprizë nga ana e Rejës për ndeshjet e marsit pritet që të jetë edhe Alesio Abibi.

Në mediat e Irlandës janë shprehur të sigurta se Shqipëria po e llogarit gardianin 24-vjeçar që ta marrin për kualifikueset e Botërorit.

Abibi do të rezultonte si heroi i Dundalk vetëm pak ditë më parë në Superkupën e fituar ndaj Shamrock. Ekipi irlandez kërkon me çdo kusht që një gjë e tillë të mos ndodhi dhe të anullojë afrimin e Abibit te Kombëtarja, pasi e duan për ndeshjet e kampionatit.

Megjithatë rregullat nuk ia mundësojnë Dunaldk një privilegj të tillë. Për këtë arsye ish-portieri i Tiranës dhe i Kastriotit, mund të vesh fanellën e Shqipërisë A.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat