Lajm i keq nga Franca, mesfushori nuk lejohet të grumbullohet me Shqipërinë

Futboll

Lajm i keq nga Franca, mesfushori nuk lejohet të grumbullohet me Shqipërinë

Më: 17 mars 2021 Në ora: 23:05
Lajm i keq nga Franca, mesfushori nuk lejohet të grumbullohet me Shqipërinë

Në ligën e futbollit francez, klubet kanë marrë një vendim për sa i përket lejeve për lojtarët që duan të luajnë me skuadrat përfaqësuese në sfidat kualifikuese për Kupën e Botës “Katar 2022”.

Sipas asaj që raporton “L’Equipe“, Liga 1 dhe Liga 2 kanë dalë të dyja njëzëri me një vendim, ku i kërojnë Federatës që lojtarët që luajnë për ekipet kombëtare të cilat nuk janë pjesë e Bashkimit Europian, të mos iu jepet leja për të shkuar aty.

Nga ky vendim preket dhe Kombëtarja shqiptare, pasi mesfushori Qazim Laçi , i cili luan me ekipin e Azhaksos në ligën e dytë franceze nuk do të mund të grumbullohet nga trajneri Edi Reja për kualifikueset e Botërorit.

Mungesa e Laçit mund të përbëjë një lajm të keq për kombëtaren tonë pasi Amir Abrashi nuk u grumbullua për shkak dëmtimi ndërsa Klaus Gjasula nuk ndodhet në formën e tij më të mirë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat