Formacionet Sllovaki - Spanja

Futboll

Formacionet Sllovaki - Spanja

Nga: K.G. Më: 23 qershor 2021 Në ora: 17:05
Formacionet Sllovaki - Spanja

Ndeshja mes Sllovakisë dhe Spanjës është sikur finale. Sllovakisë i mjafton vetëm një pikë e Spanjës i duhet vetëm fitorja për kualifikim.

Në grupin E Suedia kryeson me 4 pikë, pasojnë Sllovakia 3, Spanja 2 dhe Polonia 1.

Sllovakia – Spanja
Stadiumi “de La Cartuja” në Sevilla.

Gjyqtar: B. Kuipes (Hoalanda).
Sllovakia: Dubravka, Pekar, Satka, Skriniar, Hubocan, Kucka, Hrosovsky, Koscelnik, Hamsik, Mak, Duda.
Spanja: Unai Simon; Azpilicueta, Eric Garcia, Laporte, Alba; Koke, Busquets, Pedri; Sarabia, Morata, Moreno.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat