Niveli i lartë i papunësisë në Tropojë - Bota Sot
Niveli i lartë i papunësisë në Tropojë

Kukësi

Niveli i lartë i papunësisë në Tropojë

Më: 6 nëntor 2017 Në ora: 06:35
Tropoja

Tropoja është një nga bashkitë në verilindje të Shqipërisë, ku me gjithë pasuritë e shumta natyrore dhe disa investime në infrastrukturë, papunësia vazhdon të jetë e lartë. Kryetari i bashkisë, Besnik Dushaj, i tha Zërit të Amerikës se ky është problemi kryesor për banorët e Tropojës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test