Publikohet lista e plotë e artistëve që do të marrin pjesë në “Këngën Magjike”

Kultura

Publikohet lista e plotë e artistëve që do të marrin pjesë në “Këngën Magjike”

Më: 7 mars 2021 Në ora: 18:23
“Kënga Magjike”

“Kënga Magjike” po afron dhe sot u zbuluan emrat e atyre që do të marrin pjesë.

Festivali i njohur i këngës, “Kënga Magjike” do të mbahet këtë vit së shpejti ndonëse nuk ka ndonjë datë të saktë ende

Emrat e artistëve që do të marrin pjesë u zbuluan pak më parë në profilin e Instagramit të “Këngës Magjike” përmes një postimi.

“Kënga Magjike” publikoi një fotografi në profilin zyrtar ku ishin 31 pjesëmarrës, disa me duete e të tjerët projekte solo.

Këngëtarët që do të marrin pjesë:

Alban Ramosaj
Ardit Stafa dhe Salije Bajrami
Aurel Thellimi
Eltina Minarolli dhe Dea Strica
Eneda Tarifa
Enxhi Kumria
Era Rusi
Erik Lloshi
Eva Alikaj dhe Çlirim Denaj
Fifi dhe Bruno
Fitnete Tuda dhe Don Duli
Gerta Mahmutaj
Julian Lekocaj
Klajdi Haruni dhe Flori Mumajesi
Krusita
Lindita
Lorenc Hasrama
Mariona Metohu
Marsela Cibukaj
Orgesa Zaimi
Semi Jaupaj
Soni Malaj
Xhesika Polo dhe Klint Collaku
Xhon Jesku

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat