Artistët e ansamblit në rrugën drejt suksesit të radhës

Kultura

Artistët e ansamblit në rrugën drejt suksesit të radhës

Më: 24 korrik 2021 Në ora: 06:09
Valltarët

Sonte pas mesnate valltarët dhe orkestra e ansamblit u nisën për në Veliko Tarnovo të Bullgarisë!

Të përkushtuar e të përgjegjshëm artistët tanë u nisën në festivalin e radhës që është pjesë e programit vjetor ku trupa jonë e konsoliduar me program ekskluziv do të prezantojë vlerat tona.

Kjo natë ishte e veçantë e befuese teksa me trupën u nis edhe defisti i ansamblit Remzi Matoshi i cili kishte lënë babain te shtrirë në spital dhe në gjendje të rëndë shëndetësore për të qenë në sherbim të institucionit.

Lutemi për shëndetin e tij kurse Remziu bashkë me artistët tjerë padyshim që do sjellin befasi gjatë këtyre ditëve nga prezantimet në Bullgari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat